Antalya İnvisalign Tedavisi Konusunda Tecrübe Sahibi Ortodonti Uzmanlarına Sahiptir

Antalya Invisalign tedavisi konusunda tecrübe sahibi ortodonti uzmanlarına sahiptir. Geçmiş yıllarda yanlış bilinen bir bilgi olarak karşımıza şu soru sıkça geliyordu: ‘ İnvisalign tedavisi Antalya’da yapılıyor mu?’

Kişiler daha önceki yıllarda Invisalign şeffaf plak tedavisi nin sadece İstanbul ve Ankara gibi çok daha büyük şehirlerde yapılabildiğine dair yanlış bir kanı geliştirmişlerdi. Invisalign markası Amerika menşei bir markadır. Ülkemize girişi 2011 yılında olmuştur. Bu yıldan günümüze kadar ise sistemini oldukça geliştirmiştir. Invisalign tedavisi uygulayabilmek için ortodonti uzmanı olunması ve bu sistem için gerekli eğitim sertifikasyonunun tamamlanmış olması gerekmektedir. Antalya Invisalign tedavisi uygulayan uzman arayışında ‘Invisalign doktor bul’ aratılabilir. Bu arama üzerinden size yakın veya tecrübeli hekimleri listelenmiş olarak görebilirsiniz.

Antalya şeffaf plak tedavisi konusunda ortodontik tedavi arayışında olan kişilerin son yıllarda fazlaca dikkatini çekmiştir. Uzun yıllar diş teli tedavisi görünümünü nedeniyle ertelenmiş birçok kişi, şeffaf plak tedavisi ile aradığı konforu yakalamış oldu. Invisalign tedavisi, dijital bir yazılım üzerinde hekimin ortodontik planlama yaptığı ve bu planlamaya göre plakların üretildiği bir sistemdir. Kapanış bozukluğunun olmadığı orta-hafif şiddette birçok vaka 14 plak ile yaklaşık 140 günde tedavisini bitirebilmektedir. Oldukça kısa sürede sonuç görebilmek, hastalarımız için ise oldukça motive edicidir. Kapanış bozukluğu olan hastalarda ise plak sayısı nispeten fazla olmakta ve hastayı korumayı gözeten 3 veya 5 yıllık bir garanti kapsamına alınmaktadır. Antalya Invisalign tedavisi konusunda yurt dışında yaşayan kişiler tarafından da talep görmektedir. Çünkü diş teline kıyasla çok daha az kontrol gerektirmesi, ara kontrollerin uzaktan bilgisayar üzerinden yapılabilmesi, batma-acıtma-kopma gibi acil hekim kontrolü gerektirmemesi şehir dışı veya yurt dışı hastalarımız için en büyük avantajlardandır.

Kliniğimizde şeffaf plak tedavisi olarak Invisalign uygulanmaktadır. Ortodontist Seval Karabulut, 2017 yılında sertifikasyonunu almış ve bu yıldan beri Antalya Invisalign tedavi uygulamaktadır. Çocuk-ergen-yetişkin tüm yaş gruplarında şeffaf plak tedavisi ile ilgili deneyimi vardır. Kliniğimizde dijital ölçü cihazımız bulunmakta olup, hastalarımızın ölçü kayıtları tamamen dijital olarak alınmaktadır.

Antalya İnvisalign fiyat araştırması yaparken, kullanılan markanın İnvisalign olup olmadığına mutlaka bakılmalıdır. Antalya şeffaf plak tedavisi 2023 yılında; 2022 yılına göre yaklaşık %30 artış göstermiştir. Dolar/Euro kuruna göre değişkenlik göstermekle birlikte genellikle yılda iki sefer fiyat artışı olmaktadır. Ancak siz paketinizi bir kere satın alınca, tedavi bitimine kadar fiyat farkından etkilenmiyorsunuz. Antalya İnvisalign fiyat 2023 yılı için araştırmalarınızı yaparken, ayrıca hekiminizin şeffaf plak tedavisi kapsamında neleri fiyat paketinin içerisine dahil ettiğini detaylıca öğrenin. Pekiştirme yönteminde nelerin uygulandığını, Invisalign için farklı bir pekiştirme yönteminin olup olmadığını, tedavi sonrası kontrollerin nasıl olacağını mutlaka sorun. En önemlisi ortodontik tedavi yolculuğunuzda enerjinizin de uyuştuğu bir hekim seçin. Sevgiler…