Telsiz Diş Düzeltme

Dişlerinde çapraşıklık olup, yıllarca diş teli görünümünü beğenmediği için ortodontik tedavisini ertelemiş birçok kişi bulunmaktadır. Günümüzde gelişen teknolojinin ortodontik tedavilere de yansımasıyla şeffaf plak tedavisi ya da diğer adıyla telsiz tedavi bir ortodontik tedavi seçeneği olarak hastalarımıza güvenle sunduğumuz bir yöntem olmuştur. Bu yöntemle ilgili birçok kişinin aklına takılan soruları gelin beraber cevaplayalım:

Telsiz diş düzeltme mümkün mü veya şeffaf diş plağı dişleri düzeltir mi?
Şeffaf plak tedavileri, tel tedavisine alternatif olarak neredeyse tüm vakalarda artık uygulanabilecek kadar gelişmiştir.
Telsiz ortodonti tedavisi isteyen kişiler için estetik bir görünüm sağlar. Herhangi bir tel görüntüsü yoktur.
Dişital bir yazılım üzerinde detaylı diş hareketlerinin sağlanabilmesi avantajı ile hızlı bir tedavi imkanı sağlar.
Uzun yıllarda kendini kanıtlamış markalarla çalışılması oldukça önemlidir.
Şeffaf plak tedavisi konusunda tecrübe sahibi olan ortodontist hekimler tercih edilmesinde fayda var. Bknz: Invisalign Doktoru Bul

Şeffaf plak tedavisi her yaş grubunda uygulanır mı?
Şeffaf plak tedavisi 6 yaştan 60 yaşa kadar uzanan geniş bir yaş aralığında uygulanabilir bir sistemdir.

Şeffaf plak çene yapısını düzeltir mi?
Şeffaf plak tedavisi ile alt çene geriliği olan ve büyüme-gelişim döneminde olan çocuk hastalar tedavi edilerek çene yapısı düzeltilebilir.
Büyüme-gelişim dönemi bitmiş yani yetişkin hastalarda bulunan şiddetli iskeletsel çene bozukluklarında çene ameliyatı (ortognatik cerrahi) gereksinimi varsa şeffaf plak tedavisi ile cerrahiye hazırlık sağlanabilir.

Telsiz diş düzeltme yapılır mı?
Hastalardan alınan dijital ölçülerin şeffaf plak sağlayıcısı firmanın yazılımına yüklenmesi ve hekimin bunun üzerinde çalışarak bir tedavi planı oluşturulmasıyla başlar. Uygun tedavi planı oluşturulduktan sonra plaklar üretime geçer. Her hasta için gerekli plak sayısı değişkenlik gösterir. Numaralandırılmış plaklar belli zaman aralıklarında değiştirilerek, dişlerin istenen düzene girmesi sağlanır.

Şeffaf plak tedavisi ne kadar sürer?
Her hastaya göre değişkenlik gösterir. Ortalama 1-1.5 yıl sürer. Çoğu zaman şeffaf plaklarda ortodontik tedavi; diş teli tedavisine göre daha kısa sürede tamamlanır.

Şeffaf plak tedavisinde ağrı olur mu?
En fazla tel tedavisinin yarattığı ağrının üçte biri kadar hassasiyet olabilir. Genellikle hastalar rahatsızlık duydukları bir ağrıdan bahsetmezler bile.

Telsiz diş düzeltme tedavisi fiyatı nedir?
Fiyat; genellikle kullanılan şeffaf plak markasına göre değişkenlik gösterir. Günümüzde çoğu vakada tel tedavisi ile aynı fiyatlarda yapılmaktadır. Size uygun seçilen şeffaf plak tedavi paketi, sizi koruyacak ve olası ek plaklarda ücretsiz olarak tedavinizin devamını sağlayacaktır.