Invisalign

‘invisalign’ kelimesi aslında bir tedavi yöntemi olarak bilinse de bu kelime bir şeffaf plak sağlayıcısı markanın adıdır. Hepimiz biliyoruz ki en çok kullanılan markalar, belli bir zaman sonra genel bir isme dönüşmektedir. Kağıt peçetelere ‘selpak’ kelimesinin kullanılması gibi.. Şeffaf plak tedavisi, ‘telsiz tedavi’ veya ‘telsiz ortodonti’ olarak da bilinmektedir. İnvisalign markası şeffaf plak tedavisi konusunda oldukça gelişmiş bir yazılım ve destek sistemine sahip olduğu ve plak kaliteleri ile de yıllarca kendini kanıtladığı düşünülen bir markadır. Tabii her sektörde olduğu gibi bu alanda da şeffaf plak sağlayan birçok yabancı ve birkaç yerli marka da bulunmaktadır. Hekim olarak bizler; hangi markayı hastalarımıza önereceğimizi bu markaların kalitesine göre yapıyoruz. Yani tedavi sürecinin konforlu ve istenilen şekilde ilerlemesini sağlayabilecek ve uzun süreli kanıtları ve çalışmaları olan markalar tercihimiz olmaktadır.

Değişim İçin Kaydırın!

Mutlu gülüşler mümkün..

cropped-shot-young-caucasian-smiling-woman-before-after-veneers-installation-comparison cropped-shot-young-caucasian-smiling-woman-before-after-veneers-installation-comparison

Bu problemleri yaşıyorsanız;

Tedavi Hakkında

Şeffaf plak tedavisi, tedavinin dijital olarak planladığı ve bu nedenle de tedavinin daha detaylı yapılmasını sağlayan bir sistemdir. Detaya inmek ise tedavinin daha hızlı olmasını sağlamaktadır. Tedavi planı oluşturulduktan sonra daha tedaviye başlamadan bile hastalarımıza tedavi bitiminin nasıl olacağını simülasyon şeklinde gösterebiliyoruz. Tedavi ile hangi problemlerin ne şekilde düzeltileceğini ekran üzerinde anlatmak ise hastalar için oldukça açıklayıcı olmaktadır. Böylece hastalarımıza zihinde hayal ettirmekten öteye geçip, ekranda tedavi ile oluşan değişimi görselleştirmiş oluyoruz.
Amerika menşeili bir marka olmasından dolayı kargo süreci olsa dahi kısa sürede şeffaf plaklar elimizde olmaktadır. Tedavi planına onay verildikten sonra 1-2 hafta sonra plaklar kliniğimize gelmiş oluyor. Şeffaf plak tedavisinde dişlerin üzerine ‘ataşman’ denilen kompozit (Beyaz dolgu materyali) tutucular yerleştirilmektedir. Bunlar diş renginde olduğu için genellikle konuşma mesafesinde karşı taraftan pek ayırt bile edilemez. Bu şekilde’ telsiz diş tedavisi’ bitimde ataşmanlar dişlerden kolaylıkla temizlenirler ve diş üzerinde iz veya hasar kalmaz.,,

Diş teli tedavisine göre avantajlarını sayacak olursak;
-Acil kontrol gerektiren durumları yoktur (Tel acıtması, Braket kopması gibi).
-Daha uzun aralıklarda hekim kontrolüne gelinebilir (Telde 4-6 hafta iken şeffaf plaklarda 6-8 hafta ve hatta bazen daha uzun tutulabilir.
-Diş çürük oluşma riski tel tedavisine göre daha azdır. Tel tedavisindeki kadar detay fırçalama gerektirmez.
-Plaklar fırçalamada çıkarılır ve rahatlıkla dişler fırçalanabilir.
-Daha estetiktir.
-Özel günlerde (Düğün, mezuniyet vb) çıkarılabilir.
-Yemeklerde çıkarılabilir olması yeme-içme yasaklarını kaldırır.

Sık Sorulan Sorular

Invisalign, hafif ila orta düzeyde diş problemleri yaşayan ve tedaviye uyum sağlayabilecek hastalar için uygundur. Karmaşık vakalarda geleneksel tedavi yöntemleri daha etkili olabilir.

Tedavi süresi, hastanın dişlerinin başlangıç durumuna ve düzeltilmesi gereken dereceye bağlıdır. Genellikle 6 ila 18 ay arasında değişebilir.

İlk başta hafif bir rahatsızlık hissedebilirsiniz, ancak zamanla alışırsınız. Geleneksel tellere göre daha az rahatsızlık yaşanır, çünkü keskin teller veya metal parçaları yoktur.

Tedavi maliyeti, hastanın ihtiyaçlarına, tedavi süresine ve coğrafi konumuna bağlı olarak değişir. Genellikle geleneksel tedavilere göre daha yüksek maliyetli olabilir, ancak tedavi sağladığı avantajlar göz önüne alındığında bu maliyet kabul edilebilir olabilir.