fbpx

Diş Teli Fiyatları 2023

Ortodontik tedavi fiyatları; Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her yıl yeniden belirlenmektedir. Bu fiyat listesi; her işlem için ayrı bir fiyatlandırma içermektedir. Örneğin; braket tatbiki (yapıştırılması), Düşen braket tatbiki, Sınıf 1 / 2 / 3 tedavi, Pekiştirme tedavisi gibi...

Ancak özel kliniklerde sıklıkla paket tedavi fiyatı uygulanmaktadır. Yani seçilen tedavi şekline göre belirtilen bir toplam ücret olmaktadır. Bu şekilde fiyatlandırma hasta yanlısı bir yaklaşım olmaktadır. Zira her düşen veya yapıştırılan braket veya diğer işlemler ayrı ayrı hesaplandığında hasta açısından çok daha maliyetli olabilmektedir. Kliniğimizde de seçilen tedavi şekline göre verilen bir paket fiyat olmaktadır.

Muayenemiz sırasında size tedavi seçenekleri ve kullanılabilecek çeşitli tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Buna göre belirlenen fiyatlandırma size göre planlanan ödeme şekliyle dosyanıza işlenmektedir. Ortodontik tedavi için net veya ortalama bir fiyat vermek zor. Çünkü; nasıl bir tedavi yöntemi seçileceğine göre fiyat değişebiliyor. O yüzden net bir rakam ancak muayene sonrası verebiliyoruz.

Ortodontik tedavi fiyatlarını etkileyen faktörleri genel olarak şöyle sıralayabiliriz:

Artan maliyete göre materyalleri :

Fiyatın artmış olması o materyalin pahalı olmasından kaynaklanmaktadır.