Diş Teli Fiyatları 2024

Ortodontik tedavi denilince sıklıkla ilk akla gelen tel ve braket sistemiyle gerçekleştirilen ‘tel tedavisi’ olarak da adlandırılan sabit ortodonti tedavi geliyor. Ancak ortodonti tedavi kapsamı aslında oldukça geniştir. Yapılacak tedavinin aşamaları, süresi, tedavi tekniği problem göre değişmektedir. Dolayısıyla ortodontik tedavi fiyatları da bunlara göre değişkenlik göstermektedir. İskeletsel çene probleminin varlığında; ilk olarak iskeletsel çene probleminin düzeltildiği ilk aşama uygulanır.

 İkinci aşamada ise dişlerin düzeltilmesine geçilir. Bu sekilde iki aşamalı tedavilerin fiyatı tek aşamalı ortodonti tedavilere göre daha yüksek olabilmektedir. Aynca tel tedavisi yerine şeffaf plak tedavisi (telsiz ortodonti) seçeneğinin fiyat farkı bilinenin aksine çok farklı degildir. Ancak şeffaf plak tedavisinde kullanılan markaya göre fiyat değişiklikleri olabilmektedir. Yerli/yabancı marka seçimi; hekimin tecrübesi, ortodonti tedavinin süresi fiyat konusunda değişikliklere sebep olan faktörlerdendir. 

Günümüzde artık Türk diş hekimleri birliğinin fiyat tarifesine de şeffaf plak tedavi ücretleri eklenmiştir. Ancak bu fiyat tarifesinde plak ücreti eklenmediği için gerçekçi bir fikir verememektedir. Şeffaf plak fiyatları, fiyat olarak bazı durumlarda tel tedavisine göre daha avantajlı bile olabilmektedir. Özellikle Çocuk hastalarımızda ilk aşama tedavilerinde ilk 18 ayda sınırsız plak hakkı olması, plağını kırma ve kaybetme ihtimali yüksek olan çocuklarımızda büyük avantaj sağlamaktadır. Bu durumlarda süresi içinde tekrar eden şeffaf plak siparişinde hastalarımız ek plak ücreti ödememektedir. 

Şeffaf plak fiyatları, yıl içerisinde kur değişimine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Kliniğimizde fiyat değisikliği olacağı birkaç ay önceden sosyal medya üzerinden takipçilerimiz ve hastalarımızla paylaşılmaktadır. Bu nedenle instagram adresimizi takibe
almanızda fayda olacaktır. @ortodontistsevalkarabulut Ortodontik tedavi fiyatları 2024 için kur degisiminin karışıklık yaratmaması için dolar olarak söylemek gerekirse ortalama aralığı 1500-2500 dolar aralığında olmaktadır. Bu fiyatlar tek veya çift çene olmasina, tedavi suresine, tedavi suresince mini vida gibi ek aksesuarlar kullanılmasına göre artış veya azalma gösterebilir. Invisalign fiyat 2024 ve şeffaf plak tedavisi fiyat 2024 olarak da güncellenmiştir.