fbpx

Diş Teli Tedavisi Kimler Yapabilir?

Diş teli tedavisi aslında braket dediğimiz dişlerin üzerine yapıştırdığımız metal veya seramik yapıda kuvvet ileten küçük tutucular ve bu tutucuların içinden geçen özel yapıda tellerden oluşan bir sistemdir.

Ortodontik bozukluğu olan (çapraşıklık, diş aralarının boşluklu olması, kesici dişlerin ileri itimli olması vb durumlar) her hastada dişlerin etrafındaki destek doku dediğimiz kemik ve dişeti sağlıklı olduğu sürece her yaş grubuna Diş teli tedavisi uygulanabilir. Kemik yapıdaki hücre sayısının fazlalığı, büyüme-gelişimin devam etmesi gibi faktörler çocuk ve ergenler grubunda ise daha hızlı yanıt almamızı sağlar.

Antalya diş teli tedavisi konusunda uzman birçok ortodontist bulunduran bir şehirdir. Diş teli tedavisi de ortodonti alanında uzmanlık yapmış kişiler tarafından uygulanmalıdır. Ortodonti uzmanlığı, 5 yıllık diş hekimliği üzerine 4 yıllık bir uzmanlık eğitimi gerektirir. Uzmanlık eğitimi süresinde ise çocuklarda büyüme-gelişim dönemi, çenesel ortopedik bozukluklar, ortodontik bozukluklara yaklaşım gibi birçok önemli konu başlıkları detaylıca teorik olarak öğrenilir ve uzmanlık eğitimi boyunca birçok farklı probleme sahip hasta fakülte eğitimi boyunca uzman eğitmenler gözetiminde tedavi edilir. Antalya en iyi diş doktoru konusunda araştırma yaparken, tedavi arayışınız ortodontik tedavi ise bir ortodonti uzmanı ile görüşmeniz en ideal yol olacaktır.

Antalya ortodonti fiyatları konusunda TDB (Türk Diş Hekimleri) fiyat listesi gözetilmektedir. Ancak tedavide kullanılacak braket çeşidine ve yardımcı uygulamalara göre fiyatlar değişkenlik gösterebilmektedir. Antalya diş teli fiyatı 2023 yılı için araştırma yaparken, hangi tedavi yöntemini istediğinize (şeffaf plak tedavisi, metal braket, seramik braket, kapaklı braket gibi..) göre fiyatlar farklılık gösterecektir. Antalya ortodonti fiyatı 2023 yılına girdiğimizde dolar/euro kurlarında belirgin bir değişim olmadığı için 2022 yılına göre az bir fark ile artış göstermiştir. Antalya diş teli tedavisidışında şeffaf plak tedavisi alanında da oldukça tecrübeli ortodonti uzmanlarına sahiptir. Şeffaf plak tedavisi yapıldığı markaya göre fiyat farkı içermekle birlikte, sıklıkla yılda iki sefer fiyat değişikliğine gider. Ancak genelde garantili paketleri 2-5 yıl arası ücretsiz plak gönderim hakkı tanıyarak uzun vadede hasta açısından oldukça yarar sağlar.

Kliniğimiz ortodonti uzmanı Seval Karabulut, yüksek lisans eğitimini Hollanda Nijmegen Radboud University ve Ege üniversitesi Diş hekimliği fakültesinde 1.likle tamamlamış olup, ortodonti doktora derecesini ise Süleyman Demirel Üniversitesi diş hekimliği fakültesinden almıştır. Antalya’da çeşitli polikliniklerde bir süre çalışmış ve 2015 yılında halen çalışmakta olduğu muayenehanesini 2022 yılında SunCity Dent - SC Dent olarak polikliniğe dönüştürmüştür.