E-Max Kaplama

E-max diş kaplama, estetik ve dayanıklılık gereksinimlerini karşılamak için kullanılan bir tür porselen diş kaplamasıdır.

Değişim İçin Kaydırın!

Mutlu gülüşler mümkün..

collage-with-photos-young-woman-before-after-dental-treatment-white-background-closeup-banner-design collage-with-photos-young-woman-before-after-dental-treatment-white-background-closeup-banner-design kopyası

Hangi Tedavileri Kapsar

Tedavi Hakkında

E-max kaplama, lityum disilikat seramik malzemesi kullanılarak yapılan bir diş estetiği tedavisidir. Özellikle ön dişlerde estetik düzelme sağlamak için tercih edilir. Kaplamalar, doğal dişlere benzer ışık geçirgenliği sunar, minimal aşındırma gerektirir, renk stabilitesi yüksektir ve dayanıklıdır. Uygulama genellikle iki ziyarette tamamlanır ve bakımı doğal diş bakımı gibi gereklidir. Maliyeti faktörlere bağlı olarak değişir.

Sık Sorulan Sorular

Braketler metal, seramik veya şeffaf materyallerden yapılabilir. Metal braketler geleneksel seçenekken, seramik ve şeffaf braketler daha az fark edilir.

Braket ve teller arasındaki yiyecek artıklarını temizlemek için düzenli olarak diş fırçalamak, diş ipi kullanmak ve önerilen ağız bakım ürünlerini kullanmak önemlidir.

Tedavi sonrasında, genellikle retainer adı verilen cihazlar kullanılır. Bunlar, dişlerin yeni pozisyonlarını korumaya yardımcı olur.

Sert ve yapışkan yiyeceklerden, çürük riskini artıran tatlı ve asitli içeceklerden kaçınılmalıdır.