Yeni Nesil Ortodontik Tedavi

Son zamanlarda gelişen teknolojinin ortodonti ile hızlı birleşimi sonucunda şeffaf plaklarla birçok kişi son derece konforlu ve estetik bir ortodontik tedavi süreci yaşıyor. Bu yeni nesil ortodontik tedavinin adı ne mi? Birçok farklı isimle anılıyor aslında. Ben size en yaygın kullanılanları listeleyeceğim:

Şeffaf plak tedavisi
Plak tedavisi
Telsiz ortodontik tedavi
İnvisalign (bu aslında bir marka ismidir. ‘invizalayn’ şeklinde okunur)

Peki şeffaf plak tedavisinin; yeni nesil ya da son teknolojik aygıt olarak bilinmesinin sebepleri neler?

Gelin beraber bakalım:

Dijital bir yazılım üzrenide dişler tek tek 3 boyut üzerinde düzeltilir. Gerçek diş boyutu bilgisayar ekranından 10 kat ya da çok daha fazla büyütülebilir. Böylece hekim planlama yaparken en ince ayrıntıya kadar dişleri düzeltme fırsatı yakalar.
Dijital planlamanın yukarıda belirtilen detaylandırması sayesinde ortodontik tedaviler ortalamadan çok daha kısa sürer. Yani hızlı bir ortodontik tedavi sunar.
Üç boyutlu tarayıcıdan çıktı şeklinde alınan bu plaklar, dişlerinize ve dişetinize son derece uyumlu gelir. Hiçbir rahatsızlık vermez. Zaten yumuşak dokuya uzanmaz. Dişeti sınırında kalır. Böylece tel tedavisinin bilinen acı-rahatsızlık hissi plak tedavisinde yaşanmaz.
Oldukça hafiftirler. Konuşmayı etkilemez. Fırçalama sırasında çıkarılabilir olması ağız hijenini kolayklıkla devam ettirmeyi sağlar.
Yeme-içme yasağı yoktur. Plaklar çıkarılarak sert yiyecekler tüketilebilir.
En önemlisi konuşma mesafesinde karşıdan anlaşılmayacak kadar şeffaf ve estetiktir.
Tel tedavisindeki kadar sık kontrole gerek kalmaz.

Biz de kliniğimizde şeffaf plakların bu avantajları ve hastalarımızın da talebiyle son yıllarda daha çok şeffaf plaklarla tedavilerimizi gerçekleştiriyoruz. Siz de ‘Invisalign’ Antalya şeffaf plak tedavisi hakkında bilgi almak istiyorsanız, ücretsiz ortodontik muayene için kliniğimizi arayabilirsiniz.